Nowa sala gimnastyczna

27-go marca za budynkiem Szkoły Oxpress przy Alei Tysiąclecia ruszyła budowa nowoczesnej sali gimnastycznej dla uczniów Szkoły Podstawowej, Gimnazjum i Liceum Oxpress.

Jako, że należący do budynku teren jest dość rozległy, zagospodarowanie go było jedynie kwestią czasu. Właściciel całego kompleksu Oxpress, Dariusz Tyrakowski, planował to przedsięwzięcie od dawna, jednak całkowita wymiana dachu, wymiana stropów w na dwóch piętrach i dostosowanie najwyższej kondygnacji budynku, a także przebudowa siedziby przedszkola i szkoły językowej pochłonęła znaczną część przeznaczonych na rozbudowę infrastruktury środków.

– Mimo ogromnych nakładów finansowych wykorzystanych w ubiegłym roku szkolnym na rozbudowę i rozwój Oxpressu, już teraz możemy rozpocząć budowę kompleksu sportowo – rekreacyjnego przy Alei Tysiąclecia. Na początek pierwszeństwo korzystania z obiektu, czyli sali gimnastycznej, sali do fitnessu, zaplecza sanitarnego i przestronnej szatni będą mieli uczniowie wszystkich oddziałów Oxpressu. Chciałbym jednak, żeby w najbliższym czasie kompleks posłużył również mieszkańcom Bolesławca i wszystkim miłośnikom aktywnego spędzania czasu – powiedział w krótkiej rozmowie Dariusz Tyrakowski.

Wiemy już, że popołudniami w obiekcie realizowane będą zajęcia sportowe i taneczne z wykwalifikowaną kadrą trenerską, a także imprezy i uroczystości szkolne. Pomieszczenia kompleksu będzie można również wynająć.

M.Pluszczewicz