Kolejne warsztaty gimnazjalistów na Politechnice Wrocławskiej.

W dniu 22 marca kolejna grupa uczniów gimnazjum brała udział w warsztatach w ramach Akademii Wynalazców im. Roberta Bosha na Politechnice Wrocławskiej. Zajęcia prowadzili studenci Koła Naukowego Technologii Innowacyjnych.

Na przykładzie kilku rodzajów turbin wiatrowych uczestnicy warsztatów mogli zbadać, jak geometria turbiny wpływa na ilość wytwarzanego prądu. Turbiny zostały wykonane w technologii druku 3D. Dodatkowo warsztaty zostały uzupełnione krótką prelekcją dotyczącą odnawialnych źródeł energii. Ponadto studenci zaprezentowali ciekawe drukarki 3D wykorzystujące różne filamenty od miękkich aż po twarde drukujące metale. W konkursie zdobytej wiedzy dwóch naszych uczniów zdobyło nagrody. Każdy z uczestników otrzymał certyfikat udziału w warsztatach.