Warsztaty budowy robota FORBOT.

2019-10-21

Od 21 października w Prywatnej Szkole Podstawowej OXPRESS rozpoczęliśmy warsztaty z budowania robota FORBOT. Pod opieką nauczyciela informatyki oraz dwóch asystentów, uczniów 3 klasy LO panów Jakuba i Mateusza,  rozpoczęli swoją przygodę z robotami 11 uczniów klasy 3 B.

Program zakłada zdobycie przez ucznia wiadomości i umiejętności związanych z techniką poprzez opanowanie odpowiedniego słownictwa oraz rozpoznawanie i posługiwanie się prostymi elementami w celu złożenia konstrukcji mechanicznej, elektronicznej oraz opracowania oprogramowania do uruchomienia robota. Na pierwszych zajęciach będzie budowany robot, później uczniowie będą testować swoje konstrukcje, sprawdzając czy poprawnie realizują przyjęte założenia w razie potrzeby samodzielnie dopracują model i sterujący nim program.

Oto kilka fotek prezentujących dzisiejszą pracę.