Aktualności

Aktualności

OZDOBNE PIERNICZKI W PRZEDSZKOLU

Wspaniały przedświąteczny czas zaowocował w grupie O A cudownym, świątecznym ozdabianiem pierniczków. Cudowne, kreatywne pomysły, słodkie posypki, lukru to jest to co lubimy najbardziej.


ŚWIĘTY MIKOŁAJ W PRZEDSZKOLU

Jak co roku również do nas przywędrował Mikołaj . Śliczne upominki podarował i wspaniałą zabawę przygotował.To był wspaniały dzień dla wszystkich.


DYNIOWE PARTY W PRZEDSZKOLU.

Koniec listopada Przedszkolaki Oxpressiaki zakończyły wspaniałą zabawą na Dynia party. Obowiązywały stroje z dyniowym motywem , były dyniowe konkurencję i wspólne zabawy. Szalone tańce zakończyliśmy słodkim poczęstunkiem.


UROKI JESIENI W PRZEDSZKOLU.

Uroki jesieni chcemy Wam przedstawić- pod takim hasłem dzieci z grupy „Brzoskwinki” z Prywatnego Przedszkola Oxpress, przygotowały  jesienne widowisko dla swoich rodziców, rodzeństwa oraz dziadków, które odbyło się w minioną środę 20 listopada. Podczas przedstawienia, zebrani goście mogli usłyszeć piosenki o tematyce jesiennej, zobaczyć piękne układy taneczne oraz główną atrakcję występu jaką było odegranie wiersza Jana Brzechwy „Na straganie”, w którym to dzieci wcieliły się w postacie warzyw.


RADOSNY DZIEŃ MISIA W PRZEDSZKOLU.

W dniu dzisiejszym uśmiechnięty i radosny Miś odwiedził Przedszkolaki Oxpressiaki. Były tańce i zabawy, upominki i ordery przyjaciół Misia.


SZACHY W PRZEDSZKOLU.

Od listopada Przedszkolaki Oxpresiaki rozpoczęły swoją przygodę z szachami. Pierwsze zajęcia już za nami, uczymy się z przyjemnością.


ODWIEDZINY W CHODYRACLINIC.

Grupa OA odwiedziła ChodyraClinic by dowiedzieć się jak należy prawidłowo dbać o zęby. Poznaliśmy trudna i bardzo potrzebną pracę stomatologa . Było przyjmie i pożytecznie.


PRZEDSZKOLNE KINO

Przedszkolne kino, bilety własnoręcznie zrobione i zakupione w przedszkolnej kasie, pyszny popcorn i bajka z dawnych czasów – to wszystko można było zobaczyć w naszym przedszkolnym kinie przygotowanym przez jedną z najstarszych grup by podsumować wiadomości o kinie i teatrze.


PRZEDSZKOLAKI W WOJSKU

Przedszkolaki odwiedziły Jednostkę Wojskową zapoznając się z trudną pracą żołnierzy . Oglądały i testowały sprzęt wojskowy.


MUZYKA POWAŻNA W PRZEDSZKOLU

W tym roku szkolnym przedszkolaki Oxpresiaki mają przyjemność słuchać muzyki poważnej dzięki spotkaniom że znakomitymi gośćmi z Lubuskiego Centrum Koncertowego. Bawimy się świetnie i doskonalimy nasze muzyczne talenty.


WARSZTATY KULINARNE.

W dniu 27.05 grupa Wisienki i Brzoskwinki wybrała się na warsztaty kulinarne ” Rogalik dla mamy”Dzieciaki przygotowały smaczne ciasteczka by sprawić słodką niespodziankę swoim najbliższym. Dzieci spisały się na medal a dowodem na to były 4 rodzaje smacznych ciasteczek. Serce skradł nam rogalik drożdżowy. Było wspaniale i bardzo słodko 😁


SPOTKANIE NA PIKNIKU RODZINNYM

W dniu 17.05.2019 r. cała społeczność przedszkolna spotkała się na pikniku rodzinnym na Ranczu Piotrowski w Bolesławicach . Było pięknie i wesoło. Wszyscy bawili się wspaniale. W programie pikniku były konkurencje sportowe dla dzieci i rodziców, spa dla duszy i ciała😁,zaplatanie warkoczyków, malowanie twarzy, kącik kreatywny i plastyczny oraz pieczona kiełbaska. Dużą atrakcją były zabawy na dmuchańcu. Pogoda dopisała i wszyscy bawili się wspaniałe.


PRZEGLĄD PIOSENKI PRZEDSZKONEJ

W dniu 10.05 grupa Brzoskwinki wzięła udział w przeglądzie piosenki przedszkolnej. Były nerwy, były stresy a na koniec same sukcesy. Grupa zaprezentowała piosenkę z Puk-puk z pouczającym przesłaniem by nieznajomym nie otwierać drzwi😉 Artyści spisali się na medal. Grupa otrzymała pamiątkowa statuetkę, dyplom i upominki. Gratulujemy naszym małym artystom.


DZIEŃ ZIEMI

W dniu 25.04. przedszkolaki wyposażone w worki i rękawice wzięły udział w akcji i wyruszyły sprzątać najbliższą okolicę przedszkola. Losy Ziemi nie są obojętne małym miłośnikom przyrody. Przedszkolaki-Oxperssiaki są prawdziwymi przyjaciółmi przyrody.

 


KIERMASZ ŚWIĄTECZNY W PRZEDSZKOLU

W dniu 17.04 odbył się wielkanocny kiermasz ozdób. Przedszkolaki spisały się na medal przygotowując wieńce, siejąc owies i robiąc wiele ciekawych ozdób. Wszystkim darczyńcom pięknie dziękujemy bowiem udało się zebrać piękną kwotę 1000 zł. Pieniążki zostały rozdzielone i przekazane wychowawcom grup by wspólnie z dziećmi zdecydowali na co przeznaczą wypracowane pieniążki.


Warsztaty wielkanocne.

W dniu 04.04.2019 r. grupa Wisienki i Brzoskwinki uczestniczyły w warsztatach wielkanocnych przygotowanych przez Muzeum Ceramiki w Bolesławcu. Tematem spotkania było przybliżenie tradycji wykonywania ozdób związanych z Wielkanocą. Młodzi artyści wykazywali się inwencją twórczą przygotowując kurczaczki wielkanocne, ozdabiając styropianowe figurki i malując papierowe pisanki. Zabawy plastyczne wszystkim się bardzo podobały.
Przedszkolaki w ramach spaceru odwiedziły rynek , podziwiając wiosenne kwiaty.


Światowy Dzień Wody u Wisienek.

22 marca Wisienki obchodziły Światowy Dzień Wody. Wspólnie z panią Kropelką rozmawialiśmy na wodne tematy 😉, przypomnieliśmy o konieczności dbania o wodę. Z panią Gosią bawiliśmy się plastycznie przygotowując wodne fryzury. Jesteśmy bogatsi o nowe doświadczenia.


Pożegnanie zimy – przywitanie wiosny.

W dniu 20 marca przedszkolaki wybrały się na wiosenny spacer nad Bóbr. Zabrały ze sobą panią Zimę by ją godnie pożegnać. Mały piknik wszystkim się podobał. Wróciliśmy radośni i uśmiechnięci


Grupa Wisienek i Brzoskwinki w jednostce wojskowej.

Grupa Wisienek i Brzoskwinki odwiedziła Jednostkę Wojskową w Bolesławcu. Dzieciaczki oglądały sprzęt i pojazdy wojskowe. To była dobra i pouczająca wycieczka.


TŁUSTY CZWARTEK U WISIENEK

W czwartek słodko bawiliśmy się ozdabiając słodkie pączki i pączuszki. Smakowaliśmy i próbowaliśmy różnych dodatków i posypek. Była pyszna zabawa.


DZIEŃ KOBIET U WISIENEK

Wisienkowi chłopcy nie zapomnieli o Dniu Kobiet a Wisienkowe dziewczynki o Dniu Mężczyzny. Były kwiaty, upominki i słodkie co nieco.


Wisienki na warsztatach w pizzerii w Tomaszowie Bolesławieckim.

W dniu 26.02 grupa Wisienki odwiedziła Pizzerię w Tomaszowie Bolesławieckim. Dzieciaki obserwowały proces powstawania pizzy i miały przyjemność samodzielnie wykonać pizzę dobierając ulubione dodatki. Wszyscy świetnie się bawiliśmy a zabawa była bardzo smaczna.


 Dokarmiamy ptaki z Mrówką 2019.

Grupa Wisienek przygotowała prace na konkurs przygotowany przez sklep Mrówka. Dokarmiamy ptaki z Mrówką 2019. Grupa Wisienek pod opieką wychowawcy Małgorzaty Chydyba-Bodek wykonała zadanie. Pozdrawiamy i życzymy sobie i wszystkim przedszkolakom powodzenia w konkursie.


Ferie w kolorze.

W dniach 28.01-01.02 wspólnie z dziećmi z grupy I ( Brzoskwinki, Wisienki,Poziomki)przygotowaliśmy zajęcia w tematyce Ferie w kolorze😉. Zbudowaliśmy bajkowy domek, malowaliśmy paluszkami wesołe plakaty, odwiedziliśmy Bolesławieckie kino i świetnie bawiliśmy się podczas oglądania filmu Stateczek Eliasz. Kolorowe zajęcia miały na celu zintegrowanie dzieci z różnych grup, wprowadzenie radosnej atmosfery i urozmaicenie pierwszego tygodnia ferii. Na koniec wspaniałego tęczowego tygodnia bawiliśmy się na Sali Zabaw Oli. Pierwszy tydzień minął nam radośnie i wesoło mamy nadzieję że drugi tydzień minie równie wspaniałe.