I Powiatowy Konkurs Piosenki Angielskiej – You can sing.

W piątek 22 marca odbył się Festiwal Piosenki Angielskiej organizowany po raz pierwszy przez Zespół Przedszkolno-Szkolny Oxpress. Celem konkursu było rozwijanie naturalnej potrzeby ekspresji twórczej uczniów oraz ich talentów muzycznych w dziedzinie śpiewu w repertuarze anglojęzycznym, a także radość płynąca z obcowania z muzyką.

Ekspertem muzycznym była Patryk Kuśnierz. Młodzi wokaliści rywalizowali w kategoriach: solista, duet, zespół. Zróżnicowany repertuar pozwolił publiczności cieszyć się wykonaniami utworów popularnych wykonawców tj. Queen, Beyonce, Christina Perri, Justin Bieber, Sam Smith i wielu innych.

Jury oceniało możliwości wokalne i techniczne oraz ogólną muzykalność uczestników.

Imprezę prowadzili uczniowie klasy gimnazjum oraz liceum: Marta Kozłowska i Mariusz Szabla. Wyniki konkursu:

I miejsce -Oxpress Marta Kozłowska, Eliza Zięba, Hanna Madejek, Joanno Ośko “Riptide”

II miejsce – Sandra Gałka “You say you won’t let go”

III miejsce – Oxpress Jakub Pławiak “Bohemian Rapsody” Wyróżnienie – Milena Uznańska “You Raise me up”

Nagroda Publiczności Jakub Pławiak “Bohemian Rapsody” Gratulujemy! Nagrodę ufundował Dyrektor Zespołu Przedszkolno-Szkolnego Dariusz Tyrakowski

Serdecznie gratulujemy wszystkim wykonawcom, w szczególności artystom wyróżnionym i nagrodzonym przez jury i publiczność. Szczególne podziękowania kierujemy też do nauczycieli języka angielskiego oraz muzyki, którzy zgłosili i przygotowali swoich uczniów do konkursu!

Zdjęcia i tekst źródło: https://www.bolec.info/