„Oxpress” udowadnia, że warto pomagać.

W tym roku po raz kolejny nasza szkoła wzięła udział w akcji charytatywnej „Szlachetna Paczka”. Jej koordynatorem w tym roku została pani Monika Swatko. W to szczytne przedsięwzięcie zaangażowała się cała szkoła uczestnicząc w wielu inicjatywach mających na celu zebranie odpowiednich funduszy. Już drugi raz z rzędu klasa VA zorganizowała kiermasz, z którego niemałe zyski, bo ponad 1000 zł, zostały przeznaczone na zakup najpotrzebniejszych rzeczy dla wybranej rodziny- samotnej matki z dziećmi. Oba samorządy szkolne wraz z opiekunkami -p. Anią Spólnik oraz p. Moniką Swatko zorganizowały koncert charytatywny, podczas którego można było wziąć udział w wielu świetnych zabawach zorganizowanych przez Szkolny Klub Wolontariatu (pod opieką p. Pawła Niemca). Podczas występów naszych utalentowanych uczniów szkoły podstawowej samorząd przeprowadził kwestę. O wspaniałą atmosferę zabaw zadbały dwie nieocenione uczennice II kl. gimnazjum, prężnie działające w Szkolnym Klubie Wolontariatu-Marta Bobrowska i Eliza Zięba. Dziewczyny cały dzień, wspólnie z p. Moniką i p. Pawłem, dzielnie pakowały paczki dla wybranej przez szkołę rodziny. Wszystkie klasy wykazały się ogromnym zaangażowaniem nie tylko poprzez szczodre wrzucanie pieniążków do puszek, ale również dostarczając najpotrzebniejsze produkty spożywcze, dzięki czemu udało się skompletować paczkę w 100%.

Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego!