Rekrutacja do Liceum Oxpress

Już dziś możesz być uczniem Liceum Oxpress

W szkołach i liceach w całej Polsce rozpoczyna się właśnie rekrutacja uczniów na przyszły rok szkolny 2020 / 21.  Wielu absolwentów klas ósmych zadaje sobie jednak pytanie, na jakiej podstawie odbędzie się ten  proces: w czasie pandemii koronawirusa najprawdopodobniej przystąpią oni do egzaminu ośmioklasisty ze sporym opóźnieniem, a to właśnie jego wyniki miały dotychczas ogromny wpływ na dostanie się do wymarzonego Liceum. Tymczasem Liceum Oxpress, wychodząc naprzeciw obawom uczniów i ich rodziców proponuje nową, innowacyjną procedurę rekrutacji. Skąd wziął się pomysł i na czym właściwie polega?

– W każdej placówce Oxpress uczeń był i jest dla nas na pierwszym miejscu. Dlatego też pragniemy, żeby młodzi ludzie mieli szansę przedstawienia się z jak najlepszej strony, opowiedzieli nam o swoich pasjach, marzeniach, ale też lękach i obawach. Jesteśmy po to, żeby pomóc im wejść w dorosłe życie z przekonaniem o swojej wartości, z rozwiniętymi skrzydłami – a nie bagażem złych doświadczeń z wcześniejszych lat. Atmosfera w szkole to zdecydowanie nasz atut. – mówi Monika Pluszczewicz, dyrektor liceum.

– Naszym uczniom mamy wiele do zaoferowania: przede wszystkim bardzo wysoki poziom nauki jezyków obcych: angielskiego (5 godzin lekcyjnych w tygodniu), hiszpańskiego (zajęcia z Native Speakerem) i niemieckiego. Spory nacisk kładziemy również na nauczanie matematyki. Nasi uczniowie nie ograniczają się do wyboru profili narzucających im określone rozszerzenia. W Oxpress mają możliwość samodzielnego doboru rozszerzeń, zgodnie ze swoimi zainteresowaniami. Mogą wybrać np. rozszerzenie z chemii, historii, biologii, języka polskiego i geografii, chociaż te przedmioty niewiele mają ze sobą wspólnego. Dodatkowo, wybrane na początku rozszerzenia można zmienić bez konieczności przechodzenia do innej klasy. Język angielski wszyscy mają na poziomie rozszerzonym. Tego nie ma w żadnym innym liceum. – podkreśla Dariusz Tyrakowski, założyciel Oxpress
i pomysłodawca tego systemu.

– Ponadto Oxpress zapewnia dostęp do nowoczesnego obiektu sportowo – rekreacyjnego: pełnowymiarowej, wyposażonej we wszystkie możliwe sprzęty profesjonalnej sali gimnastycznej i dwóch mniejszych sal, wykorzystywanych do treningów z trenerem personalnym. Dodam, że nasi uczniowie mogą do woli i bezpłatnie korzystać z wizyt
u psychologa. Mało liczne klasy ułatwiają wykwalifikowanym pedagogom natychmiast zauważać problemy młodzieży i dyskretnie je rozwiązywać. – powiedziała dyrektor liceum.

Jak dowiedzieliśmy się od uczniów, podczas przerw, po lekcjach lub w weekendy  licealiści mają możliwość integracji w ChillOutRoom’ie, gdzie korzystają z kuchni, czytelni i biurek, stołu bilardowego, 70-cio calowego telewizora, kanap i dostępu do Internetu. Na pierwszym piętrze do ich dyspozycji są również stoły do ping-ponga.

– Oxpress zapewnia całkowite bezpieczeństwo, ponieważ cały budynek, zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz, jest monitorowany 24 godziny na dobę przez wszystkie dni w tygodniu. Ciekawym pomysłem jest również własna aranżacja poszczególnych sal przez osoby, które mają taką chęć; uczniowie mogą robić na ścianach grafitti, mogą je malować
i przemeblowywać. – powiedziała dyrektor.

– Szukamy po prostu wyjątkowych, młodych ludzi; osób z pasją, z hobby, niekoniecznie
z planem na całe dalsze życie. Naszą misją jest przede wszystkim nauczenie i pokazanie im, jak funkcjonuje świat, jak wykorzystać w nim swoje talenty i umiejętności, jak sobie poradzić. Dajemy młodym ludziom kluczowe w dzisiejszych czasach narzędzie: znajomość języków obcych. Osobiście jestem przekonany, że każda osoba, jeżeli tylko wykaże chęć nauki i otworzy umysł, odważy się wyruszyć z nami w tę niełatwą podróż – wygra swoje życie i osiągnie sukces, co najmniej na miarę własnych możliwości. Tak naprawdę pomagamy w tym już od 1994 roku – dodaje Dariusz Tyrakowski.

Jak zatem aplikować do Liceum Oxpress?

Władze szkoły, ze względu na konieczność zamknięcia placówki, zrezygnowały ze spotkań
z kandydatami. Teraz każdy, kto chciałby w przyszłym roku szkolnym rozpocząć naukę w tej renomowanej szkole, powinien przesłać na adres: oxpressdm@gmail.com następujące dokumenty:

– informacje osobowe (imię i nazwisko, adres zamieszkania, telefon i aktualny  adres mailowy), najlepiej w postaci pobranego ze strony internetowej szkoły Kwestionariusza Osobowego Kandydata (zakładka LICEUM, DO POBRANIA)

– skanu / zdjęcia (czytelnego, zrobionego z dwóch stron dokumentu) świadectwa ukończenia klasy 7 szkoły podstawowej;

– LISTU MOTYWACYJNEGO (maksymalnie około 300 znaków), w którym napisze:
a) kilka słów o sobie i swoich pasjach i zainteresowaniach;
b) swoich ewentualnych planach na przyszłość i marzeniach, i wyjaśni, dlaczego są one
akurat takie i skąd wziął się pomysł;
c) jak wygląda obecna sytuacja ucznia w szkole / klasie, jak się tam czuje
d) jakie są jej / jego ulubione przedmioty, a których nauka nie sprawia jej/mu przyjemności
e) dlaczego decyduje się na złożenie podania do Oxpress
f) co jest dla niej/niego ważne w życiu i czego w związku z tym oczekuje od szkoły

– krótkiego tekstu o sobie W JĘZYKU ANGIELSKIM (150, 200 słów), zawierającego informacje o zainteresowaniach, hobby, poglądach lub jakiekolwiek inne, które kandydat/ka uważa za istotne i którymi chciał(a)by się podzielić.

W razie pytań zespół Oxpress zaprasza do kontaktu: pod numerami telefonów 75 732 50 55, 697 663 179 lub za pośrednictwem maila: oxpressdm@gmail.com.

Czekamy właśnie na Ciebie!