Otwarcie sali sportowej Oxpress coraz bliżej

27-go marca za budynkiem Szkoły Oxpress przy Alei Tysiąclecia ruszyła budowa nowoczesnej sali gimnastycznej dla uczniów Szkoły Podstawowej, Gimnazjum i Liceum Oxpress. Jako, że należący do budynku teren jest dość rozległy, zagospodarowanie go było jedynie kwestią czasu. Właściciel całego kompleksu Oxpress, Dariusz Tyrakowski, planował to przedsięwzięcie od dawna.

Wszyscy wiemy, jak ważną rolę w szkole odgrywa sala gimnastyczna z prawdziwego zdarzenia. Wprawdzie w budynku przy Tyrankiewiczów mamy już takie pomieszczenie, ale jest ono dostosowane do potrzeb młodszych dzieci. Teraz możemy pochwalić się naprawdę nowoczesnym obiektem, który już za chwilę zostanie otwarty. – powiedział dyrektor Zespołu Oxpress.

Dzięki sporym nakładom finansowym i determinacji pana Tyrakowskiego po niecałym roku prac sala jest już gotowa do użytku. Pięknie, klasycznie zaprojektowane szatnie, prysznice i toalety, ogrzewanie podłogowe, kafelkowe wykończenia w ciepłych kolorach naprawdę robią wrażenie.

Na początek pierwszeństwo korzystania z obiektu, czyli sali gimnastycznej, sali do fitnessu, zaplecza sanitarnego i przestronnej szatni będą mieli uczniowie wszystkich oddziałów Oxpressu. Chciałbym jednak, żeby w najbliższym czasie kompleks posłużył również mieszkańcom Bolesławca i wszystkim miłośnikom aktywnego spędzania czasu – powiedział w krótkiej rozmowie Dariusz Tyrakowski.

Wiemy już, że popołudniami w obiekcie realizowane będą zajęcia sportowe i taneczne z wykwalifikowaną kadrą trenerską, a także imprezy i uroczystości szkolne. Pomieszczenia kompleksu będzie można również wynająć.

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *