Oxpress to nie tylko przedszkole, szkoła, gimnazjum, klub sportowy czy szkoła językowa. Oxpress to miejsce niesamowite, niemal „magiczne”; panuje tu przyjazna, ciepła atmosfera i przekonanie, że każdy jest wyjątkową, niepowtarzalną jednostką.

Oxpress to miejsce z duszą, z charakterem; to tu rodzą się pasje i rozwijają talenty. Już w przedszkolu pokazujemy maluszkom, że świat jest wspaniały, że mogą go bez obaw odkrywać i czerpać z tych odkryć radość. Uczymy szacunku do drugiego człowieka i wpajamy, że wszyscy mamy równe prawa. Uczymy dzielić się z innymi i współczuć, wyrażać swoje pierwsze potrzeby i pomagać innym. Pokazujemy, jak być samodzielnym, jak kreatywnie spędzać czas, jak lepić z gliny, śpiewać piosenki po angielsku, tańczyć i bawić się z rówieśnikami. To tutaj dzieci uczą się wesołych wierszyków i piosenek, robią laurki dla najbliższych, poznają pierwsze literki i świetnie się przy tym bawią.

Jako, że przedszkole znajduje się w budynku, w którym na co dzień odbywają się zajęcia klas 1-szych i 2-gich szkoły podstawowej, dzieci nie odczuwają stresu związanego z pójściem do szkoły. Wszystko jest dla nich znajome i bezpieczne, mają te same koleżanki i kolegów. Wspaniale wyposażone, kolorowe klasy sprzyjają rozmowom, nauce i zabawie. To tu dzieci zaczynają odkrywać swoje pasje, sprawdzają, co je interesuje i czemu chciałaby poświęcić swój czas; nasza szkoła proponuje bowiem mnóstwo zajęć dodatkowych, począwszy od kółka kucharskiego, poprzez szachy, taniec, zajęcia językowe czy wreszcie sztuki walki. Ci, którzy odnajdą swój talent mogą się sprawdzić w niezliczonych konkursach i zawodach sportowych – najpierw na szczeblu szkolnym, potem miejskim i wojewódzkim… Dwa razy w tygodniu dzieci uczęszczają na basen, mają również rozszerzony program nauki języka angielskiego.
Na kolejnych etapach edukacji, oprócz nowych przedmiotów szkolnych pojawiają się również nowe możliwości rozwijania zainteresowań: koło decoupage, break dance, zajęcia sportowe na sali gimnastycznej, squash, aikido, taekwondo, zajęcia matematyczne, jest również koło żeglarskie i nauka brydża.

Plan zajęć ułożony jest tak, aby każde dziecko miało możliwość wzięcia udziału w kilku zajęciach dodatkowych i znalazło czas na naukę, której jest już przecież znacznie więcej w gimnazjum. Tutaj młoda, ale doświadczona kadra nauczycielska pomaga uczniom sprecyzować swoje upodobania, skupić się na tych zagadnieniach, które ich najbardziej interesują i je właśnie rozwijać. Rozumiemy, że do każdego ucznia należy podejść indywidualnie, przede wszystkim podkreślając jego mocne strony. Traktujemy się z szacunkiem, nie tolerujemy żadnych aktów przemocy. Młodzież czuje się w pełni bezpiecznie, zarówno w wymiarze psychicznym, jak i fizycznym: uczeń wie, że w każdej sytuacji może liczyć na pomoc pracowników szkoły, kolegów i koleżanek, że zawsze może zapytać o wszystko nauczyciela. Poza tym szkoła jest monitorowana i osoby z zewnątrz, bez rozmowy z pracownikiem sekretariatu, nie mają do niej wstępu.

Po południu w budynku przy ulicy Heleny i Wincentego Tyrankiewiczów 22 odbywają się zajęcia językowe dla wszystkich grup wiekowych. Wykwalifikowani lektorzy prowadzą lekcje – głównie języka angielskiego – dla kameralnych, maksymalnie 10-cio osobowych grup w dwugodzinnych blokach, z przerwą na kawę lub herbatę serwowaną w przytulnym Tee Corner na parterze. Na wygodnych sofach można ochłonąć po mniejszych testach sprawdzających pisanych po każdym dziale, i po egzaminach składających się z części pisemnej i ustnej zdawanych w połowie i na koniec kursu. Organizujemy również zajęcia dla firm i lekcje indywidualne. Przystępne ceny i dogodna lokalizacja są niewątpliwie kolejnym atutem naszych kursów.

Po wszystkich zajęciach zapraszamy na zdrowo męczące treningi Uczniowskiego Klubu Sportowego Oxpress. Do niedawna taką możliwość miały tylko dzieci i młodzież, teraz zapraszamy również dorosłych. Zajęcia prowadzą profesjonalni trenerzy, którzy pomagają naszym Zawodnikom zdobywać medale w zawodach pływackich na szczeblach od wojewódzkiego po ogólnopolski i międzynarodowy.

Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółową ofertą poszczególnych oddziałów Oxpress w odpowiednich zakładkach.

Citius, altius, fortius. OXPRESS.