Dzień Kobiet u Malinek

W grupie Malinek trwają przygotowania do poniedziałkowego Dnia Kobiet.
Mali mężczyźni przygotowali drobne upominki dla swoich Mam, koleżanek i Pań z przedszkola.


Dzień Dinozaura u Malinek

Dzień Dinozaura był pełen wrażeń. 😉😍 Słuchaliśmy opowiadania o dinozaurach i wulkanach. Wykonaliśmy pokaz mieszania kolorów, wybuch wulkanu . Malowaliśmy jajka dinozaurów. Dużo przyjemności sprawiły nam zabawy sensoryczne z ciastoliną. Na koniec odwiedził nas zabawny Dino😉


Dzień zakochanych w grupie Morelek.

Dzień zakochanych w grupie morelek. My zakochaliśmy się w ciasteczkach.


Zabawa karnawałowa i urodziny.

Tyle radości jednego dnia w grupie Morelek.


Tłusty czwartek u Malinek

Niesamowicie pyszne pączki własnoręcznie wykonane przez dzieciaczki.
Dużo zabawy i przyjemności.


Warsztaty walentynkowe grupy 0A


O zdrowie dbamy, dlatego owoce zjadamy!

O zdrowie dbamy, dlatego owoce zjadamy! Takie hasło towarzyszyło grupie 0B przez cały tydzień zajęć, na których rozmawialiśmy o zdrowym odżywianiu, dbaniu o własne zdrowie i higienę. Zwięczeniem tematu, było przygotowywanie przepysznych owocowych szaszłyków😊


Dzień Babci i Dziadka w grupie O A


DZIEŃ BABCI I DZIADKA W GRUPIE MORELKI


ZIMOWE FERIE

Drugi tydzień ferii minął nam bardzo szybko podczas zabaw na śniegu, ale i pracy w sali. Tworzyliśmy piękne bałwanki z prawdziwego śniegu, które można podziwiać pod przedszkolem i z talerzyków papierowych. Nie zapomnieliśmy również o zwierzętach, a dokładnie mówiąc o ptaszkach, domkach dla nich i oczywiście o ziarenkach dla nich.


WARSZTATY W GRUPIE MORELEK

Tupu tup po śniegu. Dzyń dzyń dzyń na sankach. Skrzypu skrzyp na mrozie. Lepimy bałwanka!

Warsztaty w grupie Morelek .


KREATYWNIE – ZIMOWO

Kreatywnie – zimowo 😉 Zima na wesoło to zabawy twórcze w pierwszym tygodniu stycznia. Dzieci malowały zimowe krajobrazy na dużych płaszczyznach, wykonywały również bałwanki sensoryczne.


GRUPOWA WIGILIA W PRZEDSZKOLU

W piątek dzieci z grupy O B obchodziły grupową wigilię. Na naszym wigilijnym stole nie mogło zabraknąć własnoręcznie dekorowanych pierniczków.


TAK BAWIĄ SIĘ PRZEDSZKOLAKI


DEKORACJA PIERNIKÓW

Dnia 09 grudnia 2020 w przedszkolu grupie 0A odbyły się zajęcia z dekoracji pierników. Dzięki takiej formie  zajęć dzieci mogły rozwinąć  swoją wyobraźnię oraz zdolności manualne. Było świątecznie, słodko  i kolorowo. Powstały pięknie udekorowane pierniki, które dzieci z wielkim apetytem zjadły.

ODWIEDZINY MIKOŁAJA W GRUPIE OA

Dnia 7.12.2020 roku grupę 0A odwiedził  długo wyczekiwany Święty Mikołaj. Wszystkie dzieci i Panią Anię obdarował podarunkami. Dzieci w podziękowaniu zaśpiewały przygotowaną piosenkę. Wizyta Mikołaja minęła w miłej atmosferze oraz wzbudziła wiele pozytywnych emocji.

 


ODWIEDZINY MIKOŁAJA W GRUPIE MALINEK

Mikołaj w przedszkolu odwiedził grupę dzieci MALINEK.


ŚWIĘTOWANIE URODZIN

Tak się świętuje urodziny w przedszkolu.

Tradycje urodzinowe stanowią specjalną, a nawet konieczną część dzieciństwa każdego dziecka. Dzięki pewnej cykliczności i przewidywalności pozwalają uporządkować codzienność i budują poczucie bezpieczeństwa. Tego typu uroczystości zapewniają dzieciom również wyjątkowe, poznawczo-społeczne korzyści. Pomagają zachować spójność i ciągłość wydarzeń, dostrzec i zrozumieć zmiany zachodzące w życiu. Coroczne obchodzenie urodzin pozwala im uchwycić proces starzenia się, nadać rytm i sens cyklicznym zmianom zachodzącym w świecie (wiek ludzi, zmiany rozwojowe, zmiany w fizyczności, pory roku itd.)

 


BAL KARNAWAŁOWY

W ostatni wtorek nasze przedszkolaki bawiły się w podwodnym świecie 🤣Morskie opowieści były tematem przewodnim balu karnawałowego. Wśród piratów, syren, morskich stworzeń można było spotkać podwodne księżniczki i czarodziejów. Muzyka i dobra zabawa towarzyszyła nam do obiadu. Ahoj przygodo😂


DZIEŃ BABCI I DZIADKA

W dniu 23,24.01.2020 to szczególny czas dla przedszkolaków. W tych dniach odbyły się w naszym przedszkolu uroczystości z okazji Dnia Babć i Dziadków. Przedszkolaki przygotowywały się sumiennie do występów. Były tańce, piosenki, wiersze i krótkie przedstawienia. Atmosfera jak zawsze bardzo miła i serdeczna a przybyli goście to najwdzięczniejszym widownia.
Serdecznie dziękujemy wszystkim Dziadkom i Babciom za przybycie, rodzicom – za przygotowanie słodkich poczęstunków dla małych aktorów i ich gości.
Seniorom składamy najserdeczniejsze życzenia zdrowia i pogody ducha. Do zobaczenia za rok😉


ODWIEDZINY PRZEDSZKOLAKÓW W BADERZE.

W dniu 27.01 grupa O A z wychowawczynią Małgorzatą Chudyba- Bodek odwiedziły Bader. Dzieci miały okazję obserwować poszczególne etapy obróbki skóry. Poznawały nowe stanowiska pracy poszerzając tym samym swoją wiedzę. Wycieczka wszystkim się podobała. Dziękujemy organizatorom, pracownikom Badera oraz wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji i tej wyprawy.


OZDOBNE PIERNICZKI W PRZEDSZKOLU

Wspaniały przedświąteczny czas zaowocował w grupie O A cudownym, świątecznym ozdabianiem pierniczków. Cudowne, kreatywne pomysły, słodkie posypki, lukru to jest to co lubimy najbardziej.


ŚWIĘTY MIKOŁAJ W PRZEDSZKOLU

Jak co roku również do nas przywędrował Mikołaj . Śliczne upominki podarował i wspaniałą zabawę przygotował.To był wspaniały dzień dla wszystkich.


DYNIOWE PARTY W PRZEDSZKOLU.

Koniec listopada Przedszkolaki Oxpressiaki zakończyły wspaniałą zabawą na Dynia party. Obowiązywały stroje z dyniowym motywem , były dyniowe konkurencję i wspólne zabawy. Szalone tańce zakończyliśmy słodkim poczęstunkiem.


UROKI JESIENI W PRZEDSZKOLU.

Uroki jesieni chcemy Wam przedstawić- pod takim hasłem dzieci z grupy „Brzoskwinki” z Prywatnego Przedszkola Oxpress, przygotowały  jesienne widowisko dla swoich rodziców, rodzeństwa oraz dziadków, które odbyło się w minioną środę 20 listopada. Podczas przedstawienia, zebrani goście mogli usłyszeć piosenki o tematyce jesiennej, zobaczyć piękne układy taneczne oraz główną atrakcję występu jaką było odegranie wiersza Jana Brzechwy „Na straganie”, w którym to dzieci wcieliły się w postacie warzyw.


RADOSNY DZIEŃ MISIA W PRZEDSZKOLU.

W dniu dzisiejszym uśmiechnięty i radosny Miś odwiedził Przedszkolaki Oxpressiaki. Były tańce i zabawy, upominki i ordery przyjaciół Misia.


SZACHY W PRZEDSZKOLU.

Od listopada Przedszkolaki Oxpresiaki rozpoczęły swoją przygodę z szachami. Pierwsze zajęcia już za nami, uczymy się z przyjemnością.


ODWIEDZINY W CHODYRACLINIC.

Grupa OA odwiedziła ChodyraClinic by dowiedzieć się jak należy prawidłowo dbać o zęby. Poznaliśmy trudna i bardzo potrzebną pracę stomatologa . Było przyjmie i pożytecznie.


PRZEDSZKOLNE KINO

Przedszkolne kino, bilety własnoręcznie zrobione i zakupione w przedszkolnej kasie, pyszny popcorn i bajka z dawnych czasów – to wszystko można było zobaczyć w naszym przedszkolnym kinie przygotowanym przez jedną z najstarszych grup by podsumować wiadomości o kinie i teatrze.


PRZEDSZKOLAKI W WOJSKU

Przedszkolaki odwiedziły Jednostkę Wojskową zapoznając się z trudną pracą żołnierzy . Oglądały i testowały sprzęt wojskowy.


MUZYKA POWAŻNA W PRZEDSZKOLU

W tym roku szkolnym przedszkolaki Oxpresiaki mają przyjemność słuchać muzyki poważnej dzięki spotkaniom że znakomitymi gośćmi z Lubuskiego Centrum Koncertowego. Bawimy się świetnie i doskonalimy nasze muzyczne talenty.


WARSZTATY KULINARNE.

W dniu 27.05 grupa Wisienki i Brzoskwinki wybrała się na warsztaty kulinarne ” Rogalik dla mamy”Dzieciaki przygotowały smaczne ciasteczka by sprawić słodką niespodziankę swoim najbliższym. Dzieci spisały się na medal a dowodem na to były 4 rodzaje smacznych ciasteczek. Serce skradł nam rogalik drożdżowy. Było wspaniale i bardzo słodko 😁


SPOTKANIE NA PIKNIKU RODZINNYM

W dniu 17.05.2019 r. cała społeczność przedszkolna spotkała się na pikniku rodzinnym na Ranczu Piotrowski w Bolesławicach . Było pięknie i wesoło. Wszyscy bawili się wspaniale. W programie pikniku były konkurencje sportowe dla dzieci i rodziców, spa dla duszy i ciała😁,zaplatanie warkoczyków, malowanie twarzy, kącik kreatywny i plastyczny oraz pieczona kiełbaska. Dużą atrakcją były zabawy na dmuchańcu. Pogoda dopisała i wszyscy bawili się wspaniałe.


PRZEGLĄD PIOSENKI PRZEDSZKONEJ

W dniu 10.05 grupa Brzoskwinki wzięła udział w przeglądzie piosenki przedszkolnej. Były nerwy, były stresy a na koniec same sukcesy. Grupa zaprezentowała piosenkę z Puk-puk z pouczającym przesłaniem by nieznajomym nie otwierać drzwi😉 Artyści spisali się na medal. Grupa otrzymała pamiątkowa statuetkę, dyplom i upominki. Gratulujemy naszym małym artystom.


DZIEŃ ZIEMI

W dniu 25.04. przedszkolaki wyposażone w worki i rękawice wzięły udział w akcji i wyruszyły sprzątać najbliższą okolicę przedszkola. Losy Ziemi nie są obojętne małym miłośnikom przyrody. Przedszkolaki-Oxperssiaki są prawdziwymi przyjaciółmi przyrody.

 


KIERMASZ ŚWIĄTECZNY W PRZEDSZKOLU

W dniu 17.04 odbył się wielkanocny kiermasz ozdób. Przedszkolaki spisały się na medal przygotowując wieńce, siejąc owies i robiąc wiele ciekawych ozdób. Wszystkim darczyńcom pięknie dziękujemy bowiem udało się zebrać piękną kwotę 1000 zł. Pieniążki zostały rozdzielone i przekazane wychowawcom grup by wspólnie z dziećmi zdecydowali na co przeznaczą wypracowane pieniążki.


Warsztaty wielkanocne.

W dniu 04.04.2019 r. grupa Wisienki i Brzoskwinki uczestniczyły w warsztatach wielkanocnych przygotowanych przez Muzeum Ceramiki w Bolesławcu. Tematem spotkania było przybliżenie tradycji wykonywania ozdób związanych z Wielkanocą. Młodzi artyści wykazywali się inwencją twórczą przygotowując kurczaczki wielkanocne, ozdabiając styropianowe figurki i malując papierowe pisanki. Zabawy plastyczne wszystkim się bardzo podobały.
Przedszkolaki w ramach spaceru odwiedziły rynek , podziwiając wiosenne kwiaty.


Światowy Dzień Wody u Wisienek.

22 marca Wisienki obchodziły Światowy Dzień Wody. Wspólnie z panią Kropelką rozmawialiśmy na wodne tematy 😉, przypomnieliśmy o konieczności dbania o wodę. Z panią Gosią bawiliśmy się plastycznie przygotowując wodne fryzury. Jesteśmy bogatsi o nowe doświadczenia.


Pożegnanie zimy – przywitanie wiosny.

W dniu 20 marca przedszkolaki wybrały się na wiosenny spacer nad Bóbr. Zabrały ze sobą panią Zimę by ją godnie pożegnać. Mały piknik wszystkim się podobał. Wróciliśmy radośni i uśmiechnięci


Grupa Wisienek i Brzoskwinki w jednostce wojskowej.

Grupa Wisienek i Brzoskwinki odwiedziła Jednostkę Wojskową w Bolesławcu. Dzieciaczki oglądały sprzęt i pojazdy wojskowe. To była dobra i pouczająca wycieczka.


TŁUSTY CZWARTEK U WISIENEK

W czwartek słodko bawiliśmy się ozdabiając słodkie pączki i pączuszki. Smakowaliśmy i próbowaliśmy różnych dodatków i posypek. Była pyszna zabawa.


DZIEŃ KOBIET U WISIENEK

Wisienkowi chłopcy nie zapomnieli o Dniu Kobiet a Wisienkowe dziewczynki o Dniu Mężczyzny. Były kwiaty, upominki i słodkie co nieco.


Wisienki na warsztatach w pizzerii w Tomaszowie Bolesławieckim.

W dniu 26.02 grupa Wisienki odwiedziła Pizzerię w Tomaszowie Bolesławieckim. Dzieciaki obserwowały proces powstawania pizzy i miały przyjemność samodzielnie wykonać pizzę dobierając ulubione dodatki. Wszyscy świetnie się bawiliśmy a zabawa była bardzo smaczna.


 Dokarmiamy ptaki z Mrówką 2019.

Grupa Wisienek przygotowała prace na konkurs przygotowany przez sklep Mrówka. Dokarmiamy ptaki z Mrówką 2019. Grupa Wisienek pod opieką wychowawcy Małgorzaty Chydyba-Bodek wykonała zadanie. Pozdrawiamy i życzymy sobie i wszystkim przedszkolakom powodzenia w konkursie.


Ferie w kolorze.

W dniach 28.01-01.02 wspólnie z dziećmi z grupy I ( Brzoskwinki, Wisienki,Poziomki)przygotowaliśmy zajęcia w tematyce Ferie w kolorze😉. Zbudowaliśmy bajkowy domek, malowaliśmy paluszkami wesołe plakaty, odwiedziliśmy Bolesławieckie kino i świetnie bawiliśmy się podczas oglądania filmu Stateczek Eliasz. Kolorowe zajęcia miały na celu zintegrowanie dzieci z różnych grup, wprowadzenie radosnej atmosfery i urozmaicenie pierwszego tygodnia ferii. Na koniec wspaniałego tęczowego tygodnia bawiliśmy się na Sali Zabaw Oli. Pierwszy tydzień minął nam radośnie i wesoło mamy nadzieję że drugi tydzień minie równie wspaniałe.