A WORLDWIDE ARDUINO
15TH BIRTHDAY CELEBRATION
Arduino Day is a 24 hour birthday celebration of all things Arduino, organized by the Arduino community, for the community – sharing the passion around the globe.

ARDUINO NA CAŁYM ŚWIECIE
15. ŚWIĘTOWANIE URODZIN
Dzień Arduino to 24-godzinne obchody urodzin wszystkich rzeczy Arduino, zorganizowane przez społeczność Arduino, dla społeczności – dzielące pasję na całym świecie.

Dołączamy do świętowania i organizujemy warsztaty z wykorzystaniem Arduino.

Warsztaty obejmują podstawy i jest skierowany przede wszystkim do uczniów naszej szkoły niezależnie od wieku, którzy chcieliby zacząć przygodę z Arduino. Z okazji Arduino Day udowodnimy, że budowa i programowanie robota FORBOT z użyciem Arduino to fantastyczny i interesujący projekt, którym może zająć się każdy, w krótkim czasie i za niewielkie pieniądze.

PLAN WARSZTATÓW

  1. Przegląd plakatów z zastosowaniem Arduino.
  2. Złożymy konstrukcję mechaniczną robota FORBOT z użyciem płytki mikrokontrolera Arduini Uno z nakładką pasującą do złącz Arduino (shield).
  3. Programowanie w Arduino IDE i uruchamiania robotów FORBOT na bazie Arduino UNO, omijanie przeszkód, line follower – czyli jazda po specjalnym torze wyklejonym czarną taśmą,  zdalne sterowanie IR (RC5) za pomocą pilota;
  4. Drukowanie elementów 3D na drukarce VERTEX z płytą Arduino Mega 2560 z oprogramowaniem Marlin w Arduino IDE.
  5. Warsztaty z płytką Arduino Uno – budowa prostych układów z diodami świecącymi i programowanie w Arduino IDE.

Warsztaty poprowadzą uczniowie klasy 8 B pod nadzorem nauczyciela informatyki w Prywatnej Szkole Podstawowej ul Tysiąclecia 48 w Bolesławcu

Warsztaty odbędą się 19 marca 2020 r. od 9.00 do 14.00 w małej sali gimnastycznej.

ŻYCZYMY MIŁEJ ZABAWY