ZIELONA SZKOŁA CAMP RADKÓW 7-11 WRZESIEŃ 2020

Uczniowie klas 5a, 6a, 6b, 6c i 7a wraz z nauczycielami Waldemarem Gnoińskim, Kamilem Razikiem i Moniką Buczkowską we wrześniu uczestniczyli w „Zielonej szkole” w Radkowie. Głównym celem wyjazdu było zintegrowanie uczniów, rozwijanie ich samodzielności oraz rozwijanie aktywności ruchowej i sprawności fizycznej.

Po dotarciu na miejsce dzieci zostały zakwaterowane w tak zwanej „Twierdzy” na Campie Radków należącym do firmy CHRIS. Ośrodek położony jest tuż przy zalewie radkowskim, dzięki temu mieliśmy możliwość korzystać z zajęć na wodzie. Camp posiada wspaniałą infrastrukturę: ścianki wspinaczkowe, boiska sportowe (trawiaste, tartanowe), tor łuczniczy, salę taneczną, sale gier i zabaw, dzięki tak rozbudowanej infrastrukturze Nasi uczniowie mogli całymi dniami korzystać z aktywnych zajęć.

Program zajęć był bardzo intensywny. Uczniowie uczestniczyli w zajęciach z: gier zespołowych i integracyjnych, gier świata, łucznictwa, lacrosse, tchouckball, ultimate frisbee, kajaków oraz wspinaczki. Zorganizowane zostały również 2 wycieczki poza Camp, jedną z nich była wycieczka rowerowa do pobliskich Wambierzyc ze zwiedzaniem Bazyliki Nawiedzenia NMP oraz szybkim uzupełnieniem zapasów w lokalnym sklepie. Drugi wyjazd to autokarowa wycieczka na Szczeliniec Wielki, oczywiście autokarem dojechaliśmy tylko część trasy, pozostały odcinek – pod górę – trzeba było pokonać pieszo, w wyprawie tej towarzyszył nam Pan Przewodnik oraz instruktorzy z ośrodka.

Piękna pogoda, codzienne zajęcia ruchowe, wielogodzinny pobyt na świeżym powietrzu, jak również zdrowe posiłki sprawiły, że wszyscy byli we wspaniałych humorach, pełni energii i ciekawi kolejnych zajęć i wyzwań.

 

Autor filmu: Monika Buczkowska

Wszelkie prawa zastrzeżone.

Pliki do pobrania: