Karnawał z Oxpress’em

Tydzień między piątym a dziewiątym dniem lutego upłynął w Oxpress’ie pod znakiem karnawału. Działo się naprawdę sporo, a to za sprawą klas drugich gimnazjum i ich wychowawcy: Nauczyciela na Medal, pana Bartosza Klimkowskiego. Każdego dnia, już od pierwszej poniedziałkowej przerwy, na korytarzach Szkoły przy Alei Tysiąclecia odbywały się niesamowite, pomysłowe konkursy: i tak pierwszego dnia uczniów przywitała skoczna muzyka, a potem szereg fantastycznych zabaw. Każdy chciał wziąć udział w dmuchaniu balonów na czas, zabawie krzesełkowej i licznych konkursach tanecznych, a także w… „Randce w ciemno”, która cieszyła się chyba największym zainteresowaniem. W czwartek, dla odmiany, dzieciaki zamiast zabaw ruchowych oddały się słodkiemu obżarstwu w konkursie na PĄCZKOŻERCĘ  OXPRESSU. W tej dyscyplinie zwyciężył Piotrek z drugiej gimnazjum.

W „Karnawale z Oxpress’em” nie mogło zabraknąć czegoś dla ducha – obcowanie ze sztuką to przecież także nasza pasja! Organizatorzy wzięli ten fakt pod uwagę i przeprowadzili konkurs plastyczny na najpiękniejszą maskę karnawałową. Tym razem bezapelacyjnie wygrała praca Zuzanny Lichorad z klasy 6A.

Piątkowe podsumowanie całego tygodnia było niezwykle radosne, ponieważ uczniowie biorący udział w zabawach otrzymali słodkości i dyplomy. Całej imprezie towarzyszył kiermasz, podczas którego młodzież klas drugich gimnazjum zbierała środki na wyjazd klasowy.